O nás

Spoločnosť Maquita, s.r.o. sa prvýkrát zapísala do povedomia ako vydavateľstvo edukačných pracovných zošitov pre materské a základné školy a stala sa stálicou na trhu v danej oblasti. Vďaka silnému zázemiu mohla spoločnosť rozširovať svoje pôsobenie. 

V priebehu svojej pôsobnosti sa stala všestranným a komplexným dodávateľom pre všetky školské zariadenia. Neustále sa snaží rozširovať svoje portfólio o nové značky a produkty s cieľom uspokojiť aj najnáročnejšieho zákazníka. V jej ponuke nájde produkty domácej aj zahraničnej výroby.

Bábkové divadlo - www.divadielko.sk je vynikajúci prostriedok na zdokonalenie slovnej zásoby, rozvíja kreativitu a fantáziu detí. S divadelnými bábkami si deti môžu zahrať divadelné predstavenia, ktoré už poznajú, alebo si môžu vymyslieť nové príbehy.

Medzi najvďačnejšie hračky patria vypchaté maňušky, pretože v sebe spájajú klasickú hračku a maňušku. Tiež sú malým vankúšikom, s ktorým deti večer zaspávajú. Na rozdiel od klasických maňušiek nie je nutné prstom držať hlavičku a ovládanie maňušky je tak vďaka pružnému materiálu ľahké pre malé deti aj pre dospelých. Deti sa hrou na bábkové divadlo učia rozvíjať fantáziu, rozširovať si slovnú zásobu a samozrejme získajú nerozlučného kamaráta. Maňuška je vyrobená z bavlneného froté, výplň tvorí pružné duté vlákno. Je možné ju prať pri teplote do 30°C. Je vhodná aj pre alergikov.

V kategórií bábkove divadla nájdete divadelné sady, ktoré zaujmú všetky deti. Sú to plnohodnotné domáce divadielka pre rozprávanie príbehov a rozprávok.

Jedinečnosť firmy spočíva v tom, že mimoriadne úspešne funguje takmer výhradne len cez svoje internetové obchody, medzi inými spomeňme napríklad www.predskolak.sk, www.kreativnyzivot.sk alebo www.hudobna-vychova.sk

Novinkou v rodine e-shopov spoločnosti Maquita, s.r.o. je obchod www.edukacnehracky.sk, ktorý všestranne pokrýva nielen potreby škôl a pedagógov, ale aj rodičov, ktorým nie je ľahostajné rozširovanie vzdelania a cibrenie schopností ich detí.